URODZINY STARÓWKI!

MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL ORGANOWY JOHANN SEBASTIAN BACH 2024 🎹
24 czerwca 2024
„Multimedialne Coś” Bogusława Schaeffera – performatywne czytanie dramatu
9 lipca 2024

URODZINY STARÓWKI!

Zapraszamy na spotkanie Warszawskie Towarzystwo Muzyczne i jego biblioteka wczoraj i dziś

Podczas spotkania dowiedzą się Państwo, dlaczego ponad 150 lat temu powstało Warszawskie Towarzystwo Muzyczne i jak to się dzieje, że działa do dziś, a wraz z nim nasza Biblioteka? Postaramy się odpowiedzieć na to pytanie.

WSTĘP WOLNY.

Limit miejsc: 15, obowiązuje rejestracja drogą mailową: wtm@wtm.org.pl

TERMINY:

  • 19.07.2024 godz. 17:00
  • 20.07.2024 godz. 12:00 i 16:00

Adres: Biblioteka, Muzeum i Archiwum Warszawskiego Towarzystwa Muzycznego im. Stanisława Moniuszki. Warszawa, ul. Zakroczymska 2

Dostępność: Pomieszczenie na parterze. Wejście z niewielkim progiem, dostępne dla osób niepełnosprawnych. Toaleta ze względów architektonicznych niedostępna dla osób na wózkach inwalidzkich. Zapewnione miejsca siedzące w ramach limitu uczestników.

Na trzy dni warszawskie Stare Miasto zmieni się w kulturalne centrum stolicy. Z okazji 71. Urodzin Starówki 40 instytucji przygotowało blisko sto wydarzeń, w tym m.in. koncert kultowego zespołu Molesta Ewenement, występ Aga Zaryan Quintet na 30. Międzynarodowym Plenerowym Festiwalu Jazz na Starówce, potańcówkę na Rynku Starego Miasta czy wielokulturowe śniadanie przy Wspólnym Stole. Na warszawianki i warszawiaków czekają także liczne spacery, warsztaty, oprowadzania, a nawet zwiedzanie pracowni artystycznych. Wspólne świętowanie potrwa od 19 do 21 lipca.

Pretekstem do zorganizowania hucznych ubiegłorocznych obchodów była okrągła rocznica odbudowy Rynku Starego Miasta, który wraz z częścią staromiejskich ulic oddano do użytku dokładnie 22 lipca 1953 roku. Sukces 70. Urodzin Starówki spowodował, że wydarzenie ma szansę na stałe wpisać się w kalendarz dużych warszawskich imprez.

Facebook

YouTube

Skip to content